środa, 19 września 2018 r. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Spotkania z Mieszkańcami Sokolnik Mokrych i Komorowa

Dziękuję za udział w środowych konsultacjach społecznych projektu uchwały Rady Gminy w Wieniawie, w sprawie ustalenia liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych na terenie Gminy Wieniawa, Mieszkańcom Sokolnik Suchych i Komorowa. Dziękuję również za debatę i merytoryczna dyskusję.

Obok podjęcia uchwały dotyczącejzaopiniowania projektu uchwały Rady Gminy w Wieniawie w sprawie ustalenia liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży jak i w miejscu sprzedaży na terenie Gminy, Mieszkańcy wypracowali szereg stanowisk oraz  sformułowali wnioski dotyczące spraw bieżących sołectw:
Sokolniki Mokre:

1. Wymiana opraw oświetleniowych i ich uzupełnienie
2. W miejscowości powstanie Otwarta Strefa Aktywności przy budynku szkoły podstawowej
3. Udrożnienie i oczyszczenie  zbiornika, kanału przy moście, w kierunku rzeki Radomki.
4. Nie została zakończona budowa drogi gminnej. Ok. 10 lat temu ułożono masę asfaltową o do chwili obecnej nie zostały zamontowane przepusty oraz wykopane rowy wzdłuż miejscowości do mostu.
5. Uporządkowanie działki wokół przystanku komunikacyjnego.
6. Wykopanie rowu w kierunku Wólki. Pomimo licznych prób, nie udało się tych prac zrealizować, z uwagi na brak jednomyślności wśród Mieszkańców
7. Zamontować lustro w celu umożliwienia włączania się do ruchu na zakręcie drogi gminnej w kierunku Rykowa.
8. Usunięcie zakrzaczenia przy drodze w kierunku górek.
9. Droga gminna jest zalewana, należy udrożnić przepust.
10. Zamontować dodatkową zasuwę na wodociągu od strony Żukowa.

Komorów:

1. Utwardzenie drogi od stawu do Zagórza i Kamienia Dużego,
2. Obniżenie przepustu przy stawie.
3. Droga w kierunku Kamienia - brak przepustów i wyboje
4. Nadleśnictwo wywozi drzewo blokując i niszcząc przy tym drogę. Mieszkańcy zwracają się o interwencję w przedmiotowej sprawie
5. Utwardzenie drogi stanowiącej dojazd do pól i łąk, w kierunku Zagórza, tzw. Brodu
6. Firma odbierająca odpady nie dojeżdża do wszystkich posesji, szczególnie tych położonych przy drogach gruntowych.

Dziękujemy za miłe przyjęcie i możliwość merytorycznej dyskusji oraz za wygospodarowanych czas, pomimo różnego rodzaju obowiązków. Wszystkie wnioski, w miarę możliwości postaramy się zrealizować w najbliższym możliwym terminie.
Z samorządowym pozdrowieniem
Krzysztof Sobczak