środa, 19 września 2018 r. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Spotkania z Mieszkańcami Kłudna, Pleca i Woli Brudnowskiej

Wyrazy wdzięczności kieruję do wszystkich Mieszkańców  Kłudna, Pleca i Woli Brudnowskiej, którzy mimo wielu obowiązków, poświęcili swój czas, i uczestniczyli we wczorajszych zebraniach związanych z konsultacjami społecznymi uchwały w sprawie ustalenia liczby zezwoleń na sprzedaży napojów alkoholowych na terenie Gminy.

Obok podjęcia uchwał dotyczących zaopiniowania projektu uchwały Rady Gminy w Wieniawie w sprawie ustalenia liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży jak i w miejscu sprzedaży na terenie Gminy, Mieszkańcy mięli możliwość formułowania wniosków dotyczących spraw bieżących sołectw:

Wnioski sołectwa Kłudno:
1.    Zakup działki i wybudowanie placu zabaw w centrum miejscowości.
2.    Zamontowanie wiaty przystankowej w Kłudnie.
3.    Po wybudowaniu sieci kanalizacyjnej w 2014 roku, nie została odbudowana droga do posesji nr 1, na działce ewidencyjnej 372. Mieszkańcy wnoszą o utwardzenie tego odcinka
4.    Droga gruntowa od parkingu za świetlicą, do stawów wymaga utwardzenia i wyrównania.
5.    Firma odbierająca odpady nie zabiera folii i siatek po sianokiszonce.
6.    Droga w kierunku świetlicy i do tartaku do wyrównania i utwardzenia.

Wnioski sołectwa Plec:

1.    Wniosek dotyczący rozwiezienia szlaki na drogi polne, która obecnie zgromadzona jest na pryzmach.
2.    W miejscowości Plec do oczyszczenia i wykopania pozostaje około 3,5 km rowów odwadniających działki rolne. Wcześniej należy usunąć krzewy i zarośla.
3.    Zgłoszenie do usunięcia wierzb (przy drodze powiatowej) do Zarządu Dróg w Przysusze  na przeciwko posesji nr 50.

Wnioski sołectwa Wola Brudnowska:

1.    Firma odbierająca odpady komunalne nie zabiera folii i siatek po sianokiszonce.
2.    Budowa świetlicy wraz z infrastrukturą.
3.     Utwardzenie dróg oraz udrożnienie pozostałych rowów.
4.    Wykoszenie poboczy, w celu poprawienia widoczności na zakręcie w okolicy zbiornika wodnego.
5.    Usunąć gniazdo szerszeni na drzewach przeznaczonych do wycięcia w pasie drogi gminnej.

Dziękujemy za miłe przyjęcie i możliwość merytorycznej dyskusji. Wszystkie wnioski, w miarę możliwości postaramy się zrealizować w najbliższym możliwym terminie.
Z samorządowym pozdrowieniem
Krzysztof Sobczak