Czwartek, 16 sierpnia 2018 r. Imieniny: Joachima, Nory, Stefana
Konkurs Kulinarny na najlepsze dania i potrawy z papryki

Lokalna Grupa Działania "Razem dla Radomki" (LGD) zaprasza osoby prywatne, gospodarstwa agroturystyczne, lokale gastronomiczne, przedsiębiorców, organizacje zrzeszające osoby fizyczne, lokalne stowarzyszenia lub grupy nieformalne (np. Koła Gospodyń Wiejskich) oraz szkoły z klasami o profilu gastronomicznym, do udziału w konkursie kulinarnym o Laury Lokalnej Grupy Działania "Razem dla Radomki" na najlepszą potrawę lokalną przygotowaną z papryki.

W konkursie mogą wziąć udział podmioty, których terenem zamieszkania i/lub działania to powiaty: radomski, przysuski, szydłowiecki, zwoleński, białobrzeski, kozienicki i lipski miasto Radom, Szydłowiec, Zwoleń, Białobrzegi, Kozienice i Lipsko. Uczestnicy konkursu mogą przygotować i przesłać przepisy na max. 2 potrawy spośród takich kategorii jak:

I dania gorące z papryki,
    II dania zimne z papryki,
    III przetwory (i nalewki) z papryki.

Przy ocenie potraw będą brane pod uwagę następujące kryteria: smak potrawy, regionalność, podanie potrawy. Oceny dokona profesjonalne trzyosobowe jury. Zwycięzcom z każdej z kategorii przekazane zostaną laury pamiątkowe oraz nagrody rzeczowe.

Formularze zgłoszeniowe oraz przepisy prosimy nadsyłać drogą pocztową na adres: "Razem dla Radomki", Janiszew ul. Zielona 127, 26-652 Zakrzew lub na adres e-mail: zarzad@razemdlaradomki.pl albo faxem (048) 38 58 996. Na zgłoszenia czekamy do 10.08.2018 r.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 19 sierpnia 2018 r. podczas Ogólnopolskich Targów Papryki w Przytyku.

Więcej informacji, wraz z formularzami zgłoszeniowymi znajdą Państwo na stronie: razemdlaradomki.pl/konkurs_potrawy-pl

09-08-2018
Lista komentarzy