polski angielski niemiecki
Czwartek, 16 sierpnia 2018 r. Imieniny: Joachima, Nory, Stefana
Postępy prac związanych z przebudową dróg

Trwają prace związane z przebudową dróg gminnych na terenie Gminy Wieniawa. Na odcinku ze Skrzynna do Kamienia Dużego, w Żukowie i Jabłonicy zostały już ułożone dwie warstwy nawierzchni: warstwa wyrównawcza i ścieralna. Wkrótce rozpoczną się prace w Skrzynnie, a po zakończonych postępowaniach przetargowych w Kochanowie i odcinek Ryków Pogroszyn

Na wszystkich przewidzianych do przebudowy odcinkach, zostaną ułożone również pobocza z kruszywa łamanego o szerokości 0,70 m oraz wyprofilowane zjazdy do posesji.
Rozpoczęła się również przebudowa ulicy Kasztanowej w Wieniawie. Począwszy od skrzyżowania z ulicą Parkową, realizowane są prace ziemne, polegające na ułożeniu kolektora burzowego, następnie zostanie zamontowana sieć elektryczna. Po zakończeniu prac związanych z instalacją elektryczną i odwodnieniem, będzie etapami układana nawierzchnia pasów ruchu, obrzeża i chodniki. Dyktowane jest to zapewnieniem jak najlepszej komunikacji z drogami dojazdowymi z poszczególnych posesji. Realizowane będą sukcesywnie i dopuszczane do eksploatacji odcinki 150-200 metrowe, by część Mieszkańców dojeżdżała do swoich posesji od strony ulicy Przytyckiej po nierozkopanej jeszcze ulicy, a część od strony ulicy Parkowej, po zakończonej już przebudowie. Za wszelkie utrudnienia, szczególnie związane z dojazdem do posesji serdecznie przepraszamy i prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w obrębie prowadzonych robót.
W momencie zakończenia postępowania przetargowego w zakresie przebudowy drogi z Rykowa w kierunku Pogroszyna oraz planowanej do przebudowy drogi w Kochanowie, współfinansowanej ze środków FOGR, zostaną zawarte umowy na wykonanie tych odcinków i rozpoczną się prace według specyfikacji zawartej w SIWZ.
Łącznie w bieżącym roku zamierzamy przebudować około 5 km dróg, podobnie jak w roku ubiegłym.
A jeszcze we wrześniu kolejne wnioski na przebudowę ulicy Warzywnej w Wieniawie oraz ulicy Południowej w Jabłonicy i Miłej w Zawadach. Planujemy również aplikować o przyznanie dotacji na przebudowę dróg w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Obecnie trwają konsultacje w zakresie charakteru planowanych inwestycji (remont, przebudowa, bądź budowa dróg) oraz odcinków na jakie przygotowane są projekty. Działania te realizujemy na podstawie przyjętej Strategii Rozwoju Gminy Wieniawa na lata 2018-2032, oraz informacji z zebrań z Mieszkańcami, jakie miały miejsce w latach 2015, 2016 i 2017.
Jutro rozpoczynamy również prace związane z uzupełnianiem ubytków nawierzchni dróg gminnych na poszczególnych odcinkach, gdzie w skutek panujących warunków i intensywnej eksploatacji utworzyły się wyboje i wyrwy.

Z wyrazami szacunku

Krzysztof Sobczak
Wójt Gminy Wieniawa
 

08-08-2018
Szukaj w artykułach
Sierpień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31